Vážení obchodní přátelé,

dovolte, abychom Vás stručně seznámili s naší firmou, která za více než 100 let své existence prožila bohatou historii a vryla se do vědomí několika generací našich zákazníků.

Firmu založil roku 1900 náš pradědeček - cukrářský mistr František Sum. Z původně malé výrobničky se během krátké doby rozrostla na firmu zaměstnávající 50 lidí. Vynikajícím nástupcem a pokračovatelem svého otce byl Miloš Sum, známý přerovský cukrář, malíř a grafik. Cukrárna získala velkou popularitu v širokém okolí. Přežila obě světové války i následujících 40 let totality - to ovšem pod jinými názvy. Stále ji však vedli cukrářští mistři, vyučení svému oboru u Sumů a předávali své znalosti a umění dalším. V roce 1991 se firma v rámci restituce vrátila do naší rodiny a přerovští pamětníci opět uviděli v názvu firmy jméno jejího zakladatele.

V současnosti vyrábíme - a také rozvážíme ke smluvním partnerům - přibližně 60 druhů zákusků,7 druhů s náhradním sladidlem, balené polotovary, čajové a trvanlivé pečivo. Na našem webu si můžete prohlédnout ukázku nejrůznějších dortů a dalších výrobků, které vyšly z naší výrobny - a také si je objednat bv pohodlí vašeho domova a nechat si je dovézt.

S úctou majitelé

Dan Klesnil
Hana Martínková
Miloš Klesnil

cukrarnaold_sm.jpg     personalold_sm.jpg